Пам'ятай про Крути!

Дата: 29.01.2019 10:53

Сьогодні минає 101 рік з дня подвигу Героїв Крут: гімназистів і бійців вільного козацтва, які загинули, зупиняючи радянську армію.

Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров.
“На порох стерти, перебити!” —
Іде на Київ Муравйов.

Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей — не перемогти!

Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам – які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власні життя.

Бій під Крутами – одна з тих сторінок історії, що привертають увагу суспільства, та в яких завжди переплітається правда із вимислом, міфами та спробами політичних спекуляцій.

Литвинівський заклад разом з сільським будинком культури та сільською бібліотекою взяли участь у  тематичному заході до "Дня пам'яті героїв Крут".  Була розроблена тематична виставка по вшануванню пам'яті Героям Крут.  Також вчитель історії Ментей Ю.М. провів історичний калейдоскоп " Бій під Крутами".